5 Eylül 2011Sıcaktan bunalmış bir haylide terlemiş, yutkunmaya yüz tutmuş varlığımdan fışkıran yazma telaşı ve arzusu kelimeleri ardından sürükleyerek gecenin dibinde paragraflarla buluşmaya kararlı gibi duruyor. Aslına bakılırsa bu arzu sadece VAR. Var olmanın ötesinde bir işlev üstlenmemiş duruyor öylece yöresi belli olmayan iklimlerimde. Hani nasıl denir sadece var ama nereye doğru gideceğine dair bir fikre sahip değilim. Yazayım diyorum, bu arzu ve telaş bana bir şeyler karalatsın. Ama ne yazayım neyi anlatayım bilemiyorum. İçinde karmaşıklaşmakta olduğumuz bu evrenin neresinden tutayım, neresini evirip çevireyim de içimde var olmaya devam eden arzular artık bahsini geçirdiğim üzere paragraflara dönüşsün.

Yazmayı terapi gibi algıladığım zamanlarım olmuştur. Biraz rahatlatıcı yanı olduğuna da inandığım dönemlerimde oldu. Ne kadar güzel ve yahut ne kadar fiyakalı yazdığımın ya da yazıldığının hiçbir önemi yok nez nimde. Sanki bu gece biraz daha farklı bir anlama bürünmüş gibi yazmak. Can sıkmaya uğraşıyor gibi. Nasıl bir girdap olduğuna dair herhangi bir fikre sahip olmasam da değişik bir karamsarlık içinde can çekişiyoruz hepimiz. Bunalmış zihinlerimiz bedenlerimize acı çektirmek için bir hayli çaba sarf ediyor. Günlük almamız gereken ATP miktarlarını canımızı sıkmak ve dolayısıyla da yıpranmak için harcıyormuşuz gibi geliyor her nedense artık bana. Tıpkı şuan kendimi sürüklediğim bu karamsarlık gibi.

Hâlbuki mutluyum ben. Yok bu çok yanlış bir cümle oldu. Başa sarıyoruz. Hâlbuki ÇOK mutluyum ben. Evet bunu inandıracak satırlar karalayamamış olabilirim bu yazının bütünlüğünde. E biraz da tabiat meselesi diyelim buna.

Nerden nereye gittiği belli olmayan bir yazı oldu bu. Aslında yazının en başında bahsini geçirdiğim arzularımın temel sorunu buydu. Onlar VARdılar sadece VARdılar işte. Devamı yoktu. Bu kadar saçmalamanın üzerine diyebilirim ki:İçteki çapraşıklıkların ötesinde bir şey var o da şu ki var olmanın en tatlı yanı gün itibariyle başımı dayayıp kalp atışlarını dinleyerek nefes alma mucizesini gerçekleştiriyor olabilmem.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder